13 czerwca w Huszlewie przeprowadzono Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu łosickiego. Wystartowało siedem MDP chłopięcych i trzy dziewczęce.
Wśród dziewcząt najlepsze Sarnaki
W kategorii dziewcząt, w klasyfikacji generalnej zawodów, najlepsze okazały się dziewczęta z MDP Sarnaki, zdobyły 966 punktów. II miejsce przypadło MDP Łosice (942,2), III - MDP Serpelice (899,7).
W drużynie MDP Sarnaki wystartowały: Hanna Kalinowska, Antonina Obzejta, Aniela Głuchowska, Julia Kłykocińska, Lena Semeniuk, Marika Molenda, Zuzanna Zubkowicz, Oliwia Wyganowska i Magda Sokołowska. Opiekunem drużyny jest Damian Obzejta.

- Gratuluję - i drużynie MDP Sarnaki i MDP Bejdy - zdobycia I miejsca. Ten sukces jest dowodem zaangażowania i chęci uczestnictwa w zawodach. Życzę kolejnych sukcesów. Dziękuję wszystkim strażakom, którzy przyczynili się do tego sukcesu. My słowa podziękowania kierujemy również do pana wójta Arasymowicza, za transport dla nas i dla MDP Serpelice - przekazał druh Damian.
MDP Bejdy wygrała w kategorii chłopaków
Wśród drużyn chłopięcych najlepszą okazała się ekipa MDP Bejdy, zdobywając 1025 punktów. II miejsce zajęła MDP Szydłówka (1024,1), III - MDP Mostów (1018,3). Tuż za podium - MDP Rudka (1010,9) i dalej kolejno: MDP Huszlew (1000,5), MDP Łosice (954,4) i MDP Czuchleby, z 842 punktami.

Opiekunem MDP Bejdy jest Hubert Chajewski, którego zaangażowanie w pracę z młodzieżą przyniosło efekty:
- Drużyna działa od trzech lat. Początki nie były łatwe, nie mieliśmy na wyposażeniu zbyt wiele i często, w trakcie zawodów, byliśmy zmuszeni pożyczać hełmy, czy pasy - wspomina. - Sukcesywnie, dzięki zaangażowaniu starszych kolegów z OSP, udało się wyposażyć drużynę w najpotrzebniejsze rzeczy. Zaangażowanie i determinacja młodych druhów owocowały coraz lepszymi wynikami. W tym roku jesteśmy najlepsi w powiecie, z czego jesteśmy bardzo dumni i mamy apetyt na więcej - zapewnia, a korzystając z okazji dodaje: - Serdecznie dziękujemy rodzicom, opiekunom i starszym kolegom z OSP Bejdy, na których zawsze możemy liczyć.
Drużynę MDP Bejdy reprezentowali: Aleksandra Mikołajczuk, Magda Rzewuska, Nikola Krysa, Julia Jaszczuk, Kornelia Wasiluk, Szymon Łęczycki, Mateusz Chajewski, Bartłomiej Karolewski, Wiktor Skolimowski i Jan Skolimowski. Tak, to nie pomyłka - mimo startu w kategorii męskiej, w drużynie mogły być dziewczęta. I jak widać doskonale sobie poradziły.
- Dodam jeszcze Antoninę Chajewską, Maję Łeczycką, Oliwię Jaszczuk, Gabriela Krysa i Mikołaja Daniluka. To reszta składu drużyny, która miała swój udział w sukcesie, w zawodach gminnych, 31 maja.
Warto też jeszcze przypomnieć, że w lutym br., w halowych zawodach najmłodszy, dziecięcy skład MDP Bejdy, zajął I miejsce. Rośnie narybek;)
Zawody zorganizował Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Łosicach, przy współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Łosicach oraz samorządem gminy Huszlew.
Zmagania młodych druhów sędziowali strażacy i funkcjonariusze cywilni KP PSP Łosice: Tomasz Wojtaś - Komendant Powiatowy, Daniel Żek i Katarzyna Mucha, Marcin Trociewicz z OSP Stare Szpaki oraz Romuald Jóźwiaczuk, Prezes Zarządu OPZOSP RP w Łosicach. Z ich rąk również, oraz Wójta Gminy Huszlew Stanisława Stefaniuka zawodnicy odebrali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.
Gratulujemy drużynom MDP Bejdy i MDP Sarnaki oraz życzymy powodzenia, wytrwałości i kolejnych sukcesów w dalszej rywalizacji!
ak, fot. OSP Bejdy Hubert Chajewski i MDP OSP Sarnaki
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze